Augalinės lempos, LED lempos šiltnamiams

Augalinės lempos, LED lempos šiltnamiams

Išlaisvinkite savo augalų potencialą su aukščiausios kokybės LED augalų šviestuvais šiltnamiams! Nesvarbu, ar esate patyręs sodininkas, ar aistringas augalų entuziastas, mūsų naujausios technologijos sukurtos siekiant maksimaliai padidinti augalų augimą ir derlių. Mūsų šviestuvai daigų auginimui puikiai tiks naujų sodinukų priežiūrai ir gyvybės pradžiai. Prisijunkite prie sėkmingų augintojų bendruomenės, kuri pasitiki moderniais LED šiltnamių šviestuvais ir džiaugiasi greitesniu augalų augimo tempu bei sveikesniais sodinukais, sudarančių puikią aplinką jų vystymuisi.

Augalinės lempos sodinukams auginti

Gamyklinis Engel Lighting šviestuvas Optimus LED yra pirmasis šviestuvas rinkoje su WÜRTH LED ir sukuria itin efektyvius ir itin efektyvius šviesos spektrus, kurių efektyvumas yra 2,3–3,1 umol/j/m²/s, o galia iki 1260 PPFD ( 30 cm atstumu). Optimalus šviesos paskirstymas, labai ilgas tarnavimo laikas ir IP67 sertifikatas. Tai reiškia, kad šviestuvas yra atsparus dulkėms ir gali būti net trumpam panardintas į vandenį. Galimi keturi skirtingi šviesos spektrai, leidžiantys nukreipti augalus daug tiksliau, nei įmanoma naudojant įprastą visą spektrą. Jums tai reiškia didesnį derlių su mažesnėmis energijos sąnaudomis.

Optimus LED augalų šviestuvas yra moduliškai plečiamas tiek horizontaliai, tiek vertikaliai, todėl gali būti naudojamas įvairiais būdais. Eksploatacijos metu galimas nuolatinis pritemdymas. Liniją be jokių dvejonių galima naudoti šiltnamiuose su aukštu drėgmės lygiu, o dėl modernios pakabos ją galima lengvai montuoti horizontaliai ir vertikaliai. Optimalų šviesos paskirstymą užtikrina 120° spindulio kampas, kuris garantuoja tolygų augalų augimą. Mielai patarsime, kaip pasirinkti tinkamą šviesos spektrą. Beje, Optimus galima įsigyti ir kaip kelių kanalų šviestuvą. Čia galima keisti šviestuvo spektrą, kuris suteikia idealias sąlygas tyrimams.

Pagrindinės savybės: IP67 sertifikatas, 100% apsaugotas nuo dulkių ir smėlio, itin ilgas tarnavimo laikas, geresnis našumas, 1,3 m² aušinimo paviršius, todėl labai maža šiluminė varža. Garantija iki 5 metų.

augu-lampas-05.jpg

Augalinės lempos, LED lempos šiltnamiams, lempos sodinukų auginimui, šiltnamių apšvietimas, fito lempos, augalininkystės lempos.

LED lempos sodinukams auginti

Nuo sėklų dygimo iki žydėjimo ir sėklų auginimo augalai visą savo gyvavimo ciklą priklauso nuo šviesos. Augalai sugeria ne visą šviesos spektrą (saulės spinduliuotę), o selektyviai sugeria atitinkamą bangos ilgį pagal savo poreikius. Chlorofilai (chlorofilai a ir b) vaidina svarbų vaidmenį fotosintezėje, tačiau jie nėra vienintelės spalvos medžiagos. Augalai taip pat turi kitų fotosintezės pigmentų, žinomų kaip anteniniai pigmentai (pvz., karotenoidai β-karotinas, zeaksantinas, likopenas ir liuteinas ir kt.), kurie dalyvauja šviesos sugertyje ir atlieka svarbų vaidmenį fotosintezėje.

LED yra puslaidininkinių diodų tipas, leidžiantis valdyti spektrinę kompoziciją ir reguliuoti šviesos intensyvumą, kad jis atitiktų augalo fotoreceptorius, leidžiantis geriau augti ir daryti įtaką augalo morfologijai bei įvairiems fiziologiniams procesams, tokiems kaip žydėjimas ir fotosintezės efektyvumas. Keletas tyrimų patvirtino sėkmingą augalų auginimą naudojant LED apšvietimą.

Pavyzdžiui, salotų biomasės derlius padidėjo, kai raudono šviesos diodo skleidžiamos šviesos bangos ilgis padidėjo nuo 660 iki 690 nm. Mėlynos šviesos diodų (440 ir 476 nm) derinys su raudonais šviesos diodais padidino chlorofilo santykį pekininių kopūstų augaluose. Teigiamas mėlynos (400-500 nm) LED šviesos kartu su raudona LED šviesa poveikis žalių daržovių augimui ir maistinei vertei buvo įrodytas keliais eksperimentais. Naudojant raudoną LED (640 nm) šviesą kaip vienintelį šaltinį, raudonuosiuose kopūstuose padidėjo antocianino kiekis. Žalios (495-566 nm) ir geltonos (566-589 nm) šviesos įterpimas skatina fotosintezę, oranžinė (589-627 nm) optimizuoja maksimalią fotosintezę, o raudona šviesa (627-770 nm) skatina žydėjimą ir stiebo pailgėjimą. Keletas sodininkystės eksperimentų su bulvėmis, ridikėliais ir salotomis parodė, kad didesnė biomasė ir lapų plotas yra susiję su mėlynos (400-500 nm) šviesos naudojimu.

Svarbiausia šviesos spektro dalis yra 400–700 nm, žinoma kaip fotosintetiškai aktyvioji spinduliuotė (PAR), kuri daugiau ar mažiau atitinka žmogaus akies suvokiamą regimąjį spektrą.

Tolimoji infraraudonoji (IR) šviesa virš 770 nm, kuri sukuria šildantį efektą, taip pat svarbi augimo procese. Tolimųjų infraraudonųjų spindulių (730 nm) šviesa kartu su raudona (640 nm) padidino bendrą biomasę ir lapų ilgį, tačiau sumažino antocianino ir antioksidantų potencialą. Pridėjus tolimojo infraraudonųjų spindulių (735 nm) šviesą prie raudonos (660 nm) saldžiųjų pipirų LED šviesos, augalai buvo aukštesni su didesne stiebo biomase nei vien raudona LED šviesa.

Saulės spinduliuotę galima suskirstyti į tris bangų juostas:

  • ultravioletinis (UV), kuris atitinka bangų ilgį, žemesnį nei 400 nm ir gali sukelti odos pažeidimus dėl didelės energijos;
  • matomoje šviesoje, kuri yra 380-770 nm bangų juostoje ir apima fotosintetiškai aktyvią spinduliuotę (PAR) (400-700 nm). Skirtingos matomos šviesos spalvos, atitinkančios skirtingas bangų juostas, gali neturėti tos pačios funkcijos augalų vystymuisi;
  • infraraudonųjų spindulių (IR) virš 770 nm ir sukuria atšilimo efektą. Raudonųjų ir tolimųjų infraraudonųjų spindulių (R:FR) santykis yra labai svarbus augalams, nes jis turi įtakos augalo augimo reakcijai.

Raudona (630-720 nm) šviesa būtina fotosintezės aparato vystymuisi ir fotosintezei. Tai būtina stiebo augimui ir lapų plėtrai. Ši banga taip pat reguliuoja žydėjimą, ramybės būseną ir sėklų daigumą.

Mėlyna (400-520 nm) šviesa svarbi chlorofilo sintezei, chloroplastų vystymuisi, stomatų atsivėrimui ir fotomorfozei. Mėlyna šviesa turi būti kruopščiai maišoma su šviesa kituose spektro diapazonuose, nes per didelis tokio bangos ilgio šviesos poveikis gali turėti įtakos kai kurių augalų rūšių augimui. Mėlynos spektro šviesos poveikis taip pat turi įtakos chlorofilo kiekiui augale ir lapo storiui.

Žalia (500-600 nm) šviesa gali prasiskverbti per storus aukštų medžių lapų vainikus, kad atremtų lapus žemiausiame kopėčių sluoksnyje. Augalas nepakankamai sugeria žalią šviesą, tačiau naudojant kartu su raudona, mėlyna ir tolimųjų infraraudonųjų spindulių šviesa, žalia šviesa neabejotinai sukuria svarbų fiziologinį poveikį. Žalios šviesos papildymas pagerino salotų augimą esant raudonai ir mėlynai LED šviesai. Žali šviesos diodai su dideliu PPF (300 µmol/m-2/s-1) yra veiksmingiausi salotų augimui pagerinti.

Įrodyta, kad tolimųjų infraraudonųjų spindulių šviesos diodų (700–725 nm) lemputės, kurios yra už PAR ribų, palaiko augalų augimą ir fotosintezę. Tolimoji infraraudonoji šviesa praeina per storas, aukštas medžių vainikas, kad palaikytų lapų augimą apatinėje dalyje. Be to, veikiant IR šviesai, sutrumpėja augalo žydėjimo laikas. Kitas tolimosios infraraudonųjų spindulių šviesos privalumas yra tas, kad augalai, veikiami tokio bangos ilgio, linkę išauginti didesnius lapus nei tie, kurių šio spektro šviesa neveikia.

Skirtingi raudonos (660, 670, 680 ir 690 nm) ir mėlynos (430, 440, 460 ir 475 nm) šviesos bangos ilgiai gali skirtingai paveikti augalus, priklausomai nuo augalų rūšies.

Žalios (525 nm) LED šviesos poveikis Arabidopsis augalų daigumui parodė, kad augalai, auginami žalioje, raudonoje ir mėlynoje LED šviesoje, buvo aukštesni nei tie, kurie auginami tik raudonoje (630 nm) ir mėlynoje (470 nm) šviesoje.

Įrodytas žalios + raudonos + mėlynos + tolimųjų infraraudonųjų spindulių šviesos poveikis fotomorfozei ir žydėjimui. Norint nustatyti optimalų bangos ilgį konkrečioms augalų rūšims, būtų naudingi eksperimentai su skirtingais žalios, raudonos, mėlynos ir tolimųjų infraraudonųjų spindulių šviesos bangų ilgių deriniais (pateikiami šviesos diodais). Šviesos atsako spektro tyrimų rezultatai galėtų būti naudojami kuriant energiją taupantį pritaikytą šviesos atsako spektrą konkrečioms augalų rūšims.

Kadangi augalai naudoja skirtingą spalvų spektrą nuo sėklos iki brandos ir tada nuo žydėjimo iki vaisiaus, idealus LED šviesos spalvų spektras yra skirtingas kiekvienam augimo etapui. Geriausias spalvų spektras taip pat priklauso nuo augalo, kurį bandote auginti, tipo. Tai gali tapti labai sudėtinga ir svarbi komerciniams augintojams, norintiems maksimaliai padidinti savo rezultatus.

Tai taip pat rodo, kad šviesos poveikis gali padidinti daržovių maistinę vertę ir pagerinti antioksidacinę būklę: padaugėja karotinoidų, vitamino C, antocianinų ir polifenolių. Ateityje daugiau tyrimų leis geriau suprasti, kaip šviesa veikia augalų augimą.

Daugiau apie tai galite sužinoti gamintojo puslapyje čia.